Rozhovory a podcasty – jaro 2022

Publikováno Autor Ondřej NeumajerNapsat komentář

Od roku 2021 se mi bohužel nedostává příliš času na psaní vlastních článků, oproti tomu se zvýšil počet rozhovorů, podcastů, videí a dalších mediálních sdělení, ve kterých vystupuji. Zde uvádím několik, které mi podařilo zpětně dohledat z jara 2022.

Podcast Národního pedagogického institutu ČR s názvem My jsme NPI zveřejněný 17. 5. 2022 je uveden těmito slovy „Ondřej Neumajer má v NPI ČR na starosti útvar Digitalizace ve vzdělávání, což je velmi široké téma, které se průřezově prolíná snad všemi agendami institutu. Od toho se odvíjí i časová náročnost jeho pracovní role, v níž je maximálně důležité věnovat se přednostně tématům, která jsou výhledově strategická a nebo aktuálně hoří. Jak se to daří? A které strategie aktuálně hoří? Především projekty Leader školy a Velká revize RVP. Povídali jsme si i o tom, co dala Ondřejovi Neumajerovi škola a co skaut, a jak se mu pracuje v projektu Učitel naživo.“ Rozhovor vedla Petra Svoboda.

Tištěný rozhovor s názvem Když děti v dětství nepoužívají technologie, handicap už nedoženou, říká odborník na vzdělávání pro server EDUzín vedla Lucie Kocurová, zveřejněn byl 11. 5. 2022.

V souvislosti s cenou Nadace České Spořitelny 2022 publikovala nadace na svém webu 25. května 2022 rozhovor vedený Julií Hawlanovu s názvem Je třeba posilovat digitální kompetence učitelů.  

Pro odborný panel MŠMT/NPI pro streamovanou debatu na téma Prevence digitální propasti konanou 2. 6. 2022 jsem nahrával video vstup, ve kterém jsem se snažil upozornit, že digitální propast nevzniká pouze omezením přístupu k digitálním technologiím a internetu, jak si mnozí stále myslí. Otázky pokládala Lucie Gregůrková z MŠMT.

Pro podcast pro Místní akční plán Praha 12 pokračuje jsem si koncem května 2022 na téma pracovní skupiny Digitální gramotnost povídal s Jiřinou Majerovou (odkaz na webovou stránku bude brzy doplněn).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *