Videokonference pro komunikaci školy na dálku

Publikováno Autor Ondřej NeumajerNapsat komentář
Platformy a systémy pro školní komunikace a spolupráci

Škola na dálku přinesla do školství nový fenomén, potřebu synchronně – tedy v jeden okamžik – propojit společně žáky i učitele, ideálně obrazem, slovem vysloveným i psaným. Pojďme se podívat na to, z čeho mohou české školy vybírat a čemu věnovat pozornost.

Synchronní online komunikace nebyla v minulosti v českých školách příliš využívána, lépe ji znali jen někteří učitelé ze svého vzdělávání formou online webinářů. Možnosti synchronní online komunikace prostřednictvím videohovoru udělala ale během posledního kvartálu obrovský skok, a dnes s ní má zkušenost významná část učitelů a žáků.

Článek Videokonference pro komunikaci školy na dálku shrnuje vlastnosti, které je dobré zvážit při výběru videokonferenčního systému, který využívá celá škola a obsahuje i doporučená pravidla pro pořádání videokonferencí. Neměla by nastávat situace, kdy by různí učitelé stejné školy používali různé systémy. Platforem a informačních systémů je na trhu mnohem více, videokonference jsou jen jednou kategorií. Obsah článku rozšířený o nástroje z kategorie školních informačních systémů a kategorie cloudových nástrojů pro spolupráci a komunikaci vyjde v zářijovém Řízení školy č. 9/2020 jako součást rozsáhlejšího článku Platformy a systémy pro školní komunikace a spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *